ENERGETIKOS TEISĖ

ENERGETIKOS TEISĖ

Teikiame konsultacijas bei visapusiškas teisines paslaugas, atstovaujame klientams teisiniuose santykiuose, susiklosčiusiuose įvairių energetikos sektorių (elektros, dujų, šilumos ir pan.) srityse. Profesionalų paslaugų teikimą užtikrina kontoros teisininkų vadovaujamo darbo energetikos įmonėse patirtis, dalyvavimas rengiant įvairių energetikos teisės aktų projektus.

Patirtis

Atstovavome centralizuotai tiekiamos šilumos tiekėją civiliniame ginče, kilusiame iš vartotojo gamtinių dujų sistemos prijungimo prie dujų tiekėjo sistemos sutarties (ginčo suma – daugiau kaip 2 800 000 EUR). Ginčas buvo baigtas taikos sutartimi.

Kontoros teisininkai kelių Lietuvos miestų savivaldybių administracijų užsakymu atliko teisinius atitinkamo miesto šilumos ūkio modernizavimo ir renovavimo sutartinių, taip pat su jais susijusių dokumentų bei jų faktinio vykdymo įvertinimus.

Atstovavome šiaurės vakarų Lietuvos miesto centralizuotai tiekiamos šilumos tiekėjui administraciniame ginče dėl šildymo ir karšto vandens sistemos įrenginių atjungimo nuo šilumos tinklų. Netrukus po raštiškos kliento pozicijos pateikimo pareiškėjai atsisakė savo skundo.

Atstovavome rajono savivaldybę visų instancijų teismuose teisminiame ginče su šilumos ūkio nuomininku dėl šilumos ūkio turto išreikalavimo bei nuosavybės teisės pripažinimo. Kliento ieškinys buvo tenkintas iš dalies. Atsakovų priešieškinis savivaldybei dėl šilumos ūkių modernizavimo ir renovacijos sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu, įpareigojimo vykdyti ją natūra bei kompensacijos priteisimo buvo atmestas.

Atstovavome klientui (atsakovui) teisminiame ginče pagal prevencinį ieškinį dėl uždraudimo trukdyti tiekti šilumos energiją. Pirmosios instancijos teismas prevencinį ieškinį atmetė. Apeliacinės instancijos teismas tokį sprendimą paliko nepakeistą.

Atstovavome viešojo sektoriaus institucijai teismuose administracinėje byloje dėl energetikos įmonės veiklos patikrinimo ir rezultatų ginčijimo.

Atstovavome klientui ginče su viešojo sektoriaus bei teisėsaugos institucijomis dėl energetikos įrenginių statybos ir eksploatavimo teisėtumo.

Atstovavome klientui ginče su energetikos įmone dėl biokuro kogeneracinės jėgainės statybos.